Preloader

شرايط پرورش توام ماهي و اردک و غاز

  1. صفحه اصلی
  2. مقالات مشابه
  3. شرايط پرورش توام ماهي و اردک و غاز
از نظر زيستي هر استخر پرورش ماهي يک واحد حياتي بسته محسوب مي شود. در اين استخرها محيطي بسيار مناسب براي اردک ها و غازها فراهم مي شود. اردک ها و غازها گياهان آب زي ، قورباغه هاي جوان ، لارو هاي سنجاقک و شکارچيان بچه ماهي ها را مي خورند و با دفع فضولات خود در واقع  اقدام به کوددهي و افزايش پلانکتون ها م يکنند که غذاي ماهي هاست.ضمنا مواد خوراکي هضم نشده اي که اين پرندگان دفع م يکنند مورد استفاده ماهي ها قرار مي گيرد.

پرندگان آب زي با شنا و فعاليتي که در سطح آب انجام مي دهند باعث نفوذ اکسيژن به داخل آب مي شوند . هراردک در طول سال به طور متوسط 50 کيلوگرم کود به داخل استخر مي ريزد. البته اردک ها و غازها ممکن است ماهي هاي جوان را بخورند و با مصرف حلزون ها با ماهي کپور معمولي رقابت کنند.. در پاييز م يتوان اردک ها را به شاليزارها و مزارع برد که با مصرف حشرات ، حلزون ها و آفات ديگر در حاصل خيزي محصول سال بعد تاثير مي گذارند.

تراکم اردک ها در پرورش توام با ماهي: 

تراکم اردک ها بستگي به نوع و شرايط پرورش دارد. معمولا در اين روش اردک ها طي رزو در چراگاه و آبندان رها مي شوند  و خوراک خود را تامين مي کنند و طي شب در سالن نگهداري مي شوند. در محوطه محصور تراکم  اردک ها 6 اردک در هرمترمربع است. در چراگاه 1 تا 2 اردک د رهر مترمربع مي توان در نظر گرفت. در آبندان تراکم بستگي به شرايط آّندان و استخر و دماي هوا دارد.  در اروپا و در مناطق سردسير به ازاي هر 20 مترمربع يک اردک و در مناطق گرمسير با توجه به نوع و شرايط استخر به ازاي هر 3 تا 7 مترمربع يک اردک در نظر گرفته مي شود.

پرورش توام غاز و ماهي:

غاز پرنده اي گياه خوار است و تمايل به مصرف مواد خوراکي با منشاء جانوري ندارد. جوجه غازها رد مراتع چرا مي کنند، آنها مي توانند از باقيمانده غلات پس از برداشت نيز چرا کنند ، کارايي پرورش غاز توام با ماهي مانند ادرک است فقط تراکم آن در آبندان بايد کمتر باشد.

 تگ ها :


ارسال نظر

 
 
 

نظرات

در حال حاضر نظری ارسال نشده است

شما می توانید به عنوان اولین نفر نظر خود را ارسال نمایید

درباره کارگستر

موسسه آموزشی کارگستر از سال 1386 در استان البرز(کرج) به شماره ثبت 1063 به عنوان برگزارکننده دوره های آموزش مهارتی بخش کشاورزی و منابع طبیعی تاسیس گردیده.این موسسه با توجه به نیاز بخش کشاورزی به آموزش های مهارتی فعالیت خویش را در زمینه ی  اجرای دوره های مهارتی که شبیه به آموزش فنی و حرفه ای کشور می باشد,شروع و مشغول فعالیت در سطح استان البرز و کشور می باشد
همچنین  تمام مربی های این موسسه دارای هم اطلاعات آکادمیک و تخصصی در رشته های مورد نظر هستند  و هم  به صورت میدانی دارای تجربه کاری می باشند
 

تماس با کارگستر

آدرس دفتر : کرج، میدان شهدا، ساختمان سلوک، طبقه سوم، واحد 15

شماره تماس : 02632285541

فکس : --

موبایل مدیریت : 09124644323


پست های الکترونیکی :

piruzmohammadkhani@gmail.com
ml09305659252@gmail.com

گالری کارگستر

بازدیدهای امروز : 1211
بازدیدهای دیروز : 755
کل بازدیدها : 104407